Sárvár moje nejoblíbenější maďarské termály

Sárvár moje nejoblíbenější maďarské termály

Sárvár jsou mé oblíbené termály, kam jezdím v létě i v zimě. Je to tu lepší než u moře, alespoň co se koupání týče, protože jste ve vodě klidně až do tmy, to v moři zas člověk tolik času nestráví. A voda je navíc léčivá. I když se sem vydám v zimě, dostanu se do úplně jiného světa s báječnou prázdninovou náladou. Stačí, když je venku azuro a o zbytek se postará voda. 

Jak se tam dostat?

Ideální cesta je autem nebo si sehnat nějakou dopravu vaší blízké cestovky (co vím, tak z Moravy jezdí snad všechny). Autem můžete zvolit buď variantu - platím za dálnice nebo neplatím za dálnice. Záleží, odkud jedete. Při variantě platím za dálnice zaplatíte za SK část D2 i HU M15 dálnici - mapy Vám vyhodí trasu Bratislava - před Györem stočíte na jih. Při variantě neplatím za dálnici si zřejmě zajedete autem kousek přes Rakousko. Tak to děláme my. Platíme jen za slovenskou dálnici, protože na ni vjíždíme už v Nemšovej a pak jezdíme panoramatickou cestu vinicemi Rakouska přes Kitsee a Frauenkirchen do Fertöd. Však si pohledejte mapy. Z Brna se sem autem jede 3 hodiny.

Chci jet na víc dnů. Je vstup do lázní v ceně ubytování?

V lázních uvidíte spoustu lidí v hotelových županech - přichází rovnou z hotelu. Nedivte se, když je uvidíte takto jít i po ulici:-). Neutekli z nějakého ústavu, tady je to normální. Vše je tu lážo plážo a lidi chodí v županech i na ulici:-). Nejlepší hotel, kde máte vstup do lázní v ceně, je 4hvězdičkový ParkInn patřící do sítě Radisson. https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-resort-sarvar-spa?. Dívejte se na naše slevové portály, často tam právě do něj najdete slevu. Přímo v budově lázní pak najdete 4 hvězdičkový hotel VitalMed https://vitalmed.hu/. Já miluju Thermal Camping Sárvár, který má také vstup do lázní v ceně. Kemp je skvělý, jezdím sem každý rok. https://thermalcamping.com/cz. V Sárváru najdete spoustu dalšího luxusního i obyčejného ubytování, kdy si snadno propočítáte, že se Vám vyplatí bydlet mimo lázně. Některá ubytování nabízí vstup do lázní v ceně, ale to neznamená, že tam přejdete chodbou nebo přes turniket jako v předchozích třech případech.

Článek o kempu zde https://www.hanamachalova.cz/clanek-sarvar-a-jeho-ctyrhvezdickovy-kemp/ 

Na našich slevomatech najdete nepřeberné množství nabídek do Sárváru a často i penziony a hotely mimo termály nabízí v ceně ubytování vstupenky, takže to vyjde lépe než hotely spojené přímo s termály https://skrz.cz/pobyty/destinace:madarsko:sarvar

Neplaťte v EURech cash. Kartou ve forintech.

Letos při poklesu kurzu forintu pro celé Maďarsko platí: neplaťte nic v EURech cash - i když Vám nabízí vstupné, jídlo za EURa, řekněte: forint a klidně to zaplaťte kartou. Hodně byste na platbě cash v EURech tratili. Na pokladně, v kempu, v obchůdcích, kavárničkách, jídelně, restauraci, i v ABC marketu naproti lázním přes ulici berou karty. Tam zamiřte, když si potřebujeme domů dovézt papriku a čabajku. Nemusíte být obtěžkáni paklem tisíců forintů. Však si pak na svém výpisu z internetového bankovnictví zkontrolujte, jaký je rozdíl mezi tím, kolik vám strhli za forinty a kolik byste platili za to samé v EURech. 

Letní aquapark velkých rozměrů v ceně bez front na tobogány

Nejsem typ, který obráží obří aquaparky. V pár jsem byla, např. na Kanárech nebo na Mallorce, takže nějaké to kamikaze a banzai mám za sebou. Byla to vždy dost drahá záležitost. Proto mi při obhlídce areálu v létě doslova vyrazilo dech, kolik atrakcí, bazénů a tobogánů je přístupných v létě a jsou už v ceně vstupného. Navíc jsou rozprostřeny tak, že jsou prakticky bez front a dost je i jezdících gum. Jste-li v Sárváru v létě - máte několik tisíc metrů čtverečních vodní plochy navíc - jde o normální vodu, ale děti a sportovní plavce potěší nejvíc. Milovníky termálů pak potěší léčebný Retropool s velmi horkou vodou úplně vzadu u vchodu do kempu.  

Vinný střik a občerstvení 

Nezapomeňte, že Maďarsko je vinařská země a v horké vodě je žízeň. Pánové automaticky volí pivo - je Soproni, ale zkuste i místní vinný střik - 2dcl vína - bílé, růžové, červené s 3dcl sodovky. Osvěžující slast. Je tu spousta různého občerstvení, obchodů s plavkami a plaveckými potřebami, v létě velké i zastíněné plochy na ležení, fontánky s pitnou vodou zdarma, všude toalety, vše je po ruce. Z jídla nás nadchnul vámi doporučovaný langoš od Štefana. Je to nepřehlédnutelný potetovaný velký borec u petangového hřiště, když jdete až úplně dozadu k hodně horkému Retro bazénu. Oběd si můžete dát ve velké restauraci - tip! Pokud je v hlavní restauraci v hale velká fronta, je ještě výdej i zezadu - celé to obejděte a najednou máte výdejnu jídla a pití bez front. U stánků je možné malé občerstvení třeba langoš nebo palačinka. Vynikající je i čerstvá smažená ryba hejk. Mňam. 

Vstupné poměr cena/kvalita

V Maďarsku mě ceny za celý obrovský areál v Sárváru doslova nadchly. Za to u nás máme 2,4 hodiny malý bazének ve Vodním světě https://www.hanamachalova.cz/clanek-termaly-ve-velkych-karlovicich-v-beskydech/. Tady jsem napočítala jsem přes 10 bazénů. Vše o vstupném a areálu zde https://www.sarvarfurdo.hu/.

Termály jsou prostě slast

Jsem teď doma, ale myšlenkami stále v pohodě Sárváru. Ten slastný pocit, když je člověk po krk ponořený v teplé vodě, je prostě nepřekonatelný. Video je od kluků, kteří mají gopro s vodním pouzdrem a natočili tobogány. Ono to na videu vypadá jako nic, ale já teda pištěla hrůzou u každého z nich. Ale běžím nahoru na věž a jdu do toho zas:-). 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska

Písek s nejstarším kamenným mostem Články z cest

Písek s nejstarším kamenným mostem