5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Právě jsme se vrátili nadšení ze společného výletu ze Safari Parku Dvůr Králové nad Labem a hned jsem požádala, jestli je možné přidat další termín. Bude! Už 11. 6. Přihlásit se můžete na linku zde: https://www.vsacantour.cz/kategorie/za-tv-serialem-zoo--safari-dvur-kralove.aspx. Samozřejmě výprava na tak atraktivní místo, které ještě znásobuje popularita seriálu ZOO, něco stojí.

Jak nejlíp do Safari Parku

Do Dvora Králové se sami dostanete buď klasicky veřejnou dopravou - nejbližší autobusová zastávka je Dvůr Králové nad Labem, ZOO. Pozor, z vlakového nádraží je to do Safari hodně daleko pěšky. Dlouhých 4,3 km. Nebo autem. Parking je u Safari zdarma. Vstupné je nejlevnější, když je koupíte online https://safaripark.cz/cz/naplanuj-si-navstevu/kupte-si-listek-on-line. Doporučuji jet na úplně ráno, na otvíračku, abyste na místě byli v 9:00. Tak stihnete, co chcete. Počítejte, že s dětmi budete postupovat velmi pomalu. Doporučuji být na místě co nejdéle, ideálně 7 hodin i déle. Ač okruhy měří 5km, budete postupovat velmi pomalu a s dětmi to ani neprojdete, protože se zaseknou na četných hřištích, prolézačkách, ve vesničce, v Dětské ZOO. Čas tu utíká velmi rychle. Tady je, co se mi tam nejvíc líbí:

1. Lví Safari v Afrika Trucku

Za největší zážitek považuji pozorování volně pohybujících se zvířat ve stádech z bezprostřední blízkosti. Sice se můžete projít i pěším Safari, ale to nejlepší uvidíte z otevřeného Afrika Trucku. Jak se na něj dostat? Doma si kupte online vstupenku do Safari Parku, projděte vchodem turniketem a jděte po šipkách do rohu u restaurace KIBO, kde je označená pokladna Afrika Truck (dříve Afrika Express). Co nejdříve si kupte jízdenky za 90 Kč, protože se prodávají stylem: kdo dřív přijde, ten dřív mele. My jsme přijeli na místo přesně v 9:00. Koupila jsem hromadně vstupenky do areálu, všichni šli po příjezdu na záchod a hned jsem šla pro jízdenky. Náš nejbližší čas byl až v 11:30 - tak moc a tak rychle jdou na dračku. Pozor na to. Afrika Truck stojí 90 Kč pro každého, jen děti do 3 let jedou zdarma. Jede se na 50 minut mezi zvířata a řidič komentuje, co se zrovna mezi nimi děje. Je to velmi zajímavé. Potom se vjede do Lvího Safari. Tam už jedete zadrátovaní, aby se na Vás nedostali lvi. Existuje i Safari Bus. Ten je krytý. Jeho výhoda je, že je pro děti a studenty zdarma, v dešti v něm nezmoknete. Nevýhoda je, že jízda trvá jen 20 minut, jeho nástupiště je 40 minut chůze od vchodu a je bez lvího safari. Cena 70 Kč. Do Safari se dá jet také vlastním autem - podívejte se na podmínky https://safaripark.cz/cz/zvirata-a-expozice/africke-safari-josefa-vagnera.

2. Západoafrické městečko Tiébélé

Tady jsem si zafotila jako nikdy. Tiébélé je africké městečko plné černobílých graficky zdobených hliněných domků, které můžete prošmejdit. Najdete tu obchůdky s africkými korálky. Velmi veselá a originální záležitost. Nevynechejte.

3. Africká vesnička Gwanda a dětská ZOO

Jihoafrická vesnička Gwanda zobrazuje život v jižní Africe. Africká škola, dům s nápisem Baťa, opuštěný zlatokopecký důl, větrný mlýn s nádrží na vodu. Přes ohradu lze vlézt do dětské ZOO ke kozičkám, ovcím. Pohladit přes ohradu si lze také jiná zvířata. Toto prostředí Vás úplně vytrhne z běžné reality. Vůbec si nepřipadáte jako v České republice. 

4. Dětská hřiště 

Musím vystřihnout velkou poklonu krásným velkolepým dětstkých hřištím a lanovým prolézačkám v areálu. Krásné designy, krásné květiny, palmy, exotická atmosféra. Děti tu stráví spoustu času. Jen je nechte. Je tu i velký lanový park, kam můžete zajít a připlatit si různé okruhy. https://safaripark.cz/cz/zazitky/sportujte-v-zoo/lanovy-park. Moc se mi líbí i parková výzdoba, květiny, palmy, prostředí. 

5. Povídání o zvířatech - komentovaná krmení

Když si pohlídáte časy, můžete stihnout několik velmi zajímavých povídání a krmení zvířat. My jsme se rádi podívali. Milí byli také lemuři, kteří bydlí přímo v prosklené vitríně samoobslužné restaurace a mají výběh ven po trámech. Tady je rozpis časů a zvířat https://safaripark.cz/cz/zvirata-a-expozice/povidani-o-zviratech.

Bonus: Les Království

Pokud cestujete do Dvora Králové autem, doporučuji se zastavit na hodinku u přehrady Les Království. Za nás měli super zmrzku a musím říct, že výborně vonělo i jídlo z místních stánků.

Tipy na další skvělé ZOO

ZOO Zlín https://www.hanamachalova.cz/clanek-zoo-zlin-druha-nejnavstevovanejsi-v-cr/ 

ZOO Wroclaw - fantasticky zpracovaná Afrika. 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Varšava - město, které nadchne Články z cest

Varšava - město, které nadchne

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska

Písek s nejstarším kamenným mostem Články z cest

Písek s nejstarším kamenným mostem