Sárvár a jeho čtyřhvězdičkový kemp

Sárvár a jeho čtyřhvězdičkový kemp

Už jste někdy vyrazili na dovolenou jen tak pod stan? Do kempu? Možná si říkáte: nic pro mě, není nad střechu nad hlavou. Tak bystřete, možná po tomto článku změníte na kempy názor jako já. Není totiž tábořiště jako tábořiště. Ty dobře vymyšlené poskytují komfort, který prostě překvapí. 

V létě radši sem než do Chorvatska

Kdo je jako já bubák na řízení a neujede autem víc než 4 hodiny, myslím, že nálada právě zde mu bohatě vynahradí i moře. Nám se až do dalekého Chorvatska nechtělo. A ceny za ubytování tam vůbec nebudu komentovat. U každého maďarského termálu najdete kemp. Ráno balíme a vyrážíme. Výhoda je, že v den příjezdu i odjezdu máte koupání v ceně - takže prakticky získáváte koupání zdarma navíc. 

4 země za 1 den

Našla jsem na internetu stránky kempu a udělala rezervaci https://thermalcamping.com/. Online jsem si vyřídila cestovní zdravotní pojištění, občanky máme s dítětem stále u sebe, takže nic nebrání vyjet. Projely jsme 4 země - ČR, SK, AT a HU. Nikde na hranicích nikdo nedělal problémy, ani v dnešním koronovém čase. Check in do kempu byl až po 14.30 hod. Sárvár je přesně 200 km od Břeclavi. Trvalo nám to přes 3 hodiny, protože jsme se dost kochaly. V Rakousku jsme zastavily ve Sparu na tradiční masíčko. Bez toho by to v Rakousku nešlo.  

Kontroly na hranicích: minutový dotaz Rakušanů cestou zpět

Na hranicích směrem tam nebyla vůbec žádná kontrola. Česko-Slovensko-Rakousko-Maďarsko hladký průjezd bez zdržení. Na cestě zpátky nás zastavili jen chlapci z Rakouska a ptali se, odkud jedeme, které země jsme navštívily za posledních 10 dnů. Řekla jsem, že jsme byly v termálech v Sárváru. Nechtěli ani ukázat občanky. Pustili nás s úsměvem dál. Kdyby chtěli, snadno to doložím dokladem o zaplacení ubytování z kempu s datem a hodinou. Ale teď už k tomu překvapení, které na nás čekalo v Sárváru. 

Čtyřhvězdičkový camping

Nesměle jsme zaparkovaly před kempem a šly na recepci. Vyplnily jsme přihlašovací dotazník, kdo jsme, kolik nocí zůstaneme a co všechno požadujeme, zda elektřinu apod. Stanovací místo jsme dostaly oplocené živým plotem, mělo tak 100m2. Vlezl by se na něj karavan a auto. V rohu místa je elektrická přípojka a pitná voda. To je ohromně plusová věc. Mít vodu hned u stanu a moct si prodlužkou natáhnout do stanu elektřinu na nabíjení. Očváchnete si ruce, ovoce, plavky. Kdykoliv si napustíte vodu na pití. Celé místo bylo vysypáno drobnými křemennými bílými oblázky. To bylo sice esteticky ohromné, kdyby pršelo, nemáme bláto, ale tvl zkuste do zašutrovaného podkladu zarvat kolík od stanu! Pořádně se zapotíte i s kladivem. Naštěstí byly celé 4 dny excelentní podmínky. Bezvětří, stále 30°C přes den bez mráčku a v noci tak teplo, že jsme se spacáky jen symbolicky přikryly jako peřinami. Dítě samozřejmě odkopané celou noc jen v tričku a kalhotkách. Bylo tak 17°C.

Společné prostory čisté jako v hotelu

Uprostřed kempu jsou společné prostory. Dobře vymyšlené tak, aby muži neviděli na ženy a opačně. Do půlkruhu postavené toalety byly čisté a plně vybavené jako na hotelu - mýdlo, toaletní papír, ubrousky a ještě čistější byly sprchy. Ty měly každá svou místnůstku s lavičkou na převlečení, až pak byl sprchový kout. Upřímně, celé dny jsme byly ve vodě, tak jsme neměly na sprchy v kempu ani pomyšlení, když jsme se stejně sprchovaly před vstupem do termálů venku v areálu. Sprchovaly jsme se až na cestu domů, ať tělo po terapii termální vodou zažije šampon. Mezi další společné prostory patřila kruhová kuchyňka tvořená několika nerezovými dvojdřezy a sporáky. Lidi z karavanů, kteří měli s sebou hodně nádobí, ji hojně využívali. Na mytí nádobí i vaření. V kempu jsme se cítily bezpečně, byla tu velmi příjemná atmosféra hlavně večer. Nikdo nám nic nevzal, i když jsme měly leccos jen tak ve stanu. Jsou tam také prostory na koupání a přebalování miminek a pro handicapované. V celém areálu je dobrá wifi, takže jste měli čerstvá storýčka https://www.instagram.com/stories/highlights/17869230271897055/ mrkněte, jsou uložená.

Tohle je kryté pískoviště pro děti, aby si měly kde stavět bábovičky a hrady:

Vstup do termálů v ceně

Hlavní výhodou kempu je vstup do termálů v ceně. Na recepci jsme každá dostaly čip na ruku a tím si mohly libovolně otevírat privátní otočný turniket mezi kempem a termály. Byl v provozu od 10:00 do 20:00. Bazény jsou otevřené od 8:00 do 21:00. Tobogány zavírají po 19:0. Nikdo nikoho nevyhání. Tak nějak to samo opadne s přibývajícím šerem a zimou. Brzy ráno a pozdě večer se musí jít naokolo přes hlavní recepci termálů. Večer pro nás začíná nejlepší doba na bazény s termální vodou. Dále byla k dispozici na čip branka do džungle mezi rybníky za termály. Dal se tam najít příjemný meditativní klid, chládek, vodní ptactvo, rybáři, pramičky, workoutové hřiště a projít se po značené stezce. Džungle se mi strašně líbila na ranní procházku. Byl v jejím rohu také lanový park. V ceně kempovného jsme měly každá svou skříňku dole v hlavních šatnách, takže jsme si tam mohly odkládat cennosti a libovolně si pro ně chodit. Výhoda byla, že čip umožňuje vstup do termálů v den příjezdu od 14:30 a v den odjezdu do 14:30. 

Co jíst celý den v termálech, celodenní přístup k pitné vodě zdarma

Hned naproti hlavnímu vchodu do kempu je ulice, kde je Lidl a několik obchůdků s maďarským zbožím. Nejblíž je obchůdek ABC přes ulici. Zbytek jídla jsme jednoduše platily kartou v termálech. Nedá se načíst útrata na čip, protože je tam mnoho individuálních poskytovatelů. Někdo má kamennou kavárnu, jsou tam samoobslužné restaurace, jiný má zas jen stánek s trdelníkem. Jedli jsme od vynikajících ryb se zeleninou, přes pečená kuřata s rýží a zeleninovou obohou, segedinský guláš (szekelykapuszta) po naprosto geniální langoš (u Štefana u retro poolu jsou nejlepší). Na pití jsme si nejvíc oblíbily růžový vinný střik s ledovou sodou do půllitru. Stejnou cenu jsme dávaly za vynikající osvěžující Virgin Mojito v různých příchutích. Mít v tom horku něco s ledem, mátou, limetkou a citronem, bylo spásonosné. V areálu termálů jsme opravdu pobývaly celé dny, aniž bychom zažily sekundu nudy. Vždycky jsme si zabraly místo ve stínu pod stromem u vlnobití (zastíněných míst je tu hodně), rozložily deku a různě si chodily po bazénech a atrakcích. Zadní část areálu, kde jsou obrovské několikapatrové tobogány, je nejklidnější. Vyšlo nám dokonalé počasí. Byly jsme jako ve snu. V areálu jsou dvě trojité fontány s pitnou vodou zdarma. Voda je pitná i z kohoutků v koupelnách a v přípojkách u každého stanovacího místa v kempu. Všude při ruce najdete WC na mnoha místech. Zkrátka je to tu dobře vymyšlené a člověk má, na co si vzpomene.

Všude se domluvíme česky

Velkou výhodou v místě, kterému vládne nesrozumitelná maďarština, je, že každý personál, zejména na občestveních a recepci, vládl základní češtinou. Takže si vše objednáváme česky. I veškerá nabídka jídel, pití, instrukcí v kempu, v termálech, je napsána česky. Maďaři prostě na Čechy myslí a tak si lehce zvykneme na komfort objednávání jídel a cen v češtině. 

V termálech až do noci

Přes den jsme trávily čas porůznu u venkovních bazénů s normální teplotou vody. Navečer jsme si vzaly župany a vychutnaly si termály v halách a hlavně pod hvězdami. Je to něco nepopsatelně kouzelného. A ještě kouzelnější je, že jsme přecházely jen v županech venkem po ulici. Mezi hlavním vchodem do termálů je kruhové náměstíčko vedoucí k hotelu Park Inn a do kempu. Je tu úplně normální, že vidíte lidi chodit venkem v županu a pantoflích. Na mě to působilo super. Jako bychom byly v obýváku. Auto bylo možné si ponechat hned vedle stanu. To má výhodu, že leccos se může nechat v autě a kdykoliv pro to sáhnout. Vjezd autem do kempu je možný do 22:00. Pak je závora a už se dovnitř nevjede. Auto jde nechat také na parkovišti zdarma před kempem. Dovnitř není také možný vjezd mezi 12:00 a 14.30, kdy je polední klid, aby motory nerušily děti spící po obědě.

V pátek byl v Maďarsku státní svátek a tak bylo otevřeno až do 1:00 ráno. Ve velkém bazénu s 32°C byla diskotéka ve vodě. Měla suprovou atmosféru. Lepší zakončení našeho pobytu jsme si nemohly přát. Neustále jsme kolovaly v proudu líné řeky s tančící mládeží, která zpívala všechny populární songy a měla ruce nad hlavou. Bylo to super užít si muziku v blikající vodě. I dítě ožilo a šlo spát až po 22:00. Poznaly jsme, že Maďaři nejsou líní se v létě bavit. 

Kolik za to

Za místo pro stan platíte v roce 2022 16 EUR, za noc pro dospělého 18 EUR, pro dítě 11 EUR, 4 EURa za elektřinu. Takže pro 2 dospělé a dítě je to 67 EUR.

Kompletní ceník zde https://www.sarvarfurdo.hu/druhy_vstupenek 

Ceník campingu https://thermalcamping.com/cz/nase-ceny 

Takto vypadá turniket na čip mezi kempem a termály:

Další možnosti ubytování v kempu

Kromě stanu a karavanu můžete spát v Sárváru v kempu v pěkných mobilních domcích https://www.thermalcamping.com/mobilni_domky_cmr nebo apartmánech https://www.thermalcamping.com/ceny_apartmanoveho_domu Takto vypadají:

Ještě luxusněji hotel spojený s termálem

Pokud si chcete dopřát větší pohodlí a střechu nad hlavou, s termály je spojený ****hotel Vital Med https://www.vitalmed.hu/ceny_pokoju_pbo a také ****hotel Park Inn https://parkinnsarvar.hu/cs/hotel/. Hosté z Park Inn chodili stejnou stranou do termálů jako my. Kdo má zájem o léčebné kúry, masáže, sauny, to vše je plně k dispozici každému návštěvníkovi. Původně jsme si myslely, jak budeme chodit na kosmetiku a masáže a nakonec to tak uteklo, že jsme si na to ani nevzpomněly. Pro děti také bývá na místě program. Např. v 15.00 začínala Kinderparty, kde pán dobře hrál na vahránky a dokonce naživo děckám rapoval. A animátorka s dětmi tancovala s různými pomůckami. V bazénech se každý den zdarma cvičí různá cvičení - jejich rozpis je na tabulích. Tady jsou obrázky z krásné džungle, kam jsme se dostali chipem zadním vchodem z kempu.

České slevomaty plné nabídek do Sárváru

Na českých slevových portálech najdete několik zvýhodněných balíčků léčebných a welness pobytů, noci zdarma apod. Stačí zadat Sárvár do vyhledávání. Dávejte pozor, abyste měli vstup do hlavních lázní Sárvárfurdö v ceně ubytování. https://skrz.cz/q/sarvar?s_source=fulltext 

Není to drasticky daleko od ČR, areál je obrovský, promyšlený, vše je při ruce, je čistý, bazény jsou jeden lepší než druhý, spousta různého občerstvení, přijatelné ceny. Jako celek to na mě udělalo výborný dojem.  Sárvár na mě působí blahodárně a chci se vracet a vracet.

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat Články z cest

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska