Tulipánová nálož v Průhonicích

Tulipánová nálož v Průhonicích

O Průhonicích a jejich parku jsem psala už v zimě https://www.hanamachalova.cz/clanek-pruhonicky-park-je-oaza-kde-se-muzete-nadechnout/. Tentokrát jsme sem vyrazili za tulipány. Řeknu Vám, že je to kousek a kvůli kytkám se táhnout až někam do Holandska už by se mi ani nechtělo, protože tady je to naprosto perfektní. A málokdo o tom ví. Pohledťe na tu nekonečnou nádheru a teď si představte, že to všechno vidíte a cítite naživo. Nejprve jsme zamířili do Dendrologické zahrady a poté do Průhonického parku. Počítejte, že ujdete i mnoho kilometrů, které přijdou na jaře k duhu.

První výlet po lockdownu

Březen a duben bylo obdobím, které zastavilo možnost cestovat. Vládní nařízení byla tak praštěná, že držela lidi v okresech... co na to říct. Naštěstí je to za námi a hurá konečně na pořádný výlet. Navrhla jsem tulipány v Průhonicích. Byla jsem v parku u zámku, ale v Dendrologické zahradě ještě ne. Dost jsem se bála, že tulipány nestihnou rozkvést, protože bylo dost zpožděné jaro. Naštěstí rozvetly a jak! Jelo nás sotva polovina autobusu. Asi se lidi ještě báli cestovat:-). Musím říct, že to bylo naprosto famózní, protože nám vyšlo počasí na jedničku s hvězdičkou.


Dendrologická zahrada plná tulipánů

Nejprve jsme zamířili do Dendrologické zahrady na tulipány. Je jich tu 100 000 ve více než 100 kultivarech. Z toho jsem byla úplně hotová. Každičký květ byl fascinující. Nejen tulipány, tolik druhů narcisů, petrklíčů a všech možných jiných jarních rostlin ve velkých záhonech, pod stromy, kolem rybníků, kilometry krásných jarních barevných květů. Obrovský zážitek. Jejich stránky:https://dendrologickazahrada.cz/, vstupné 90 Kč, omladina, rada starších 50 Kč.

 

Průhonický park s rozkvetlými skalničkami

Průhonický park je na jaře známý především pro svých 8000 rododendronů. Na začátku května byly rozkvelté asi čtyři keře, takže jejich čas teprve přijde. Zato tady je neuvěřitelná záležitost, a ta se jmenuje Alpinum. Jsou to skály podél rybníka na jeho levé straně celé celičké oblepené koberci rozkvetlých skalniček a hořců. Nemohla jsem se na skály vynadívat. Je to nádherný kus kultivované přírody. Rybníky, lesy, potok Botič se splavy. Hotový balzám. Jejich stránky: http://www.pruhonickypark.cz/cs/, vstupné 100 Kč, omladina, rada starších 60 Kč.

Lepší jarní výlet jsme si nemohlí přát a já se těším na další jaro, až si zase vypálím oči tisíci barev jarních květů. Příroda je prostě nejlepší, tu nic nezastaví. 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat Články z cest

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska