Sáňkování - historické znamení zimy 2021

Sáňkování - historické znamení zimy 2021

Jestli se něčím zapíše do dějin letošní zima, budou to zakázané vleky a štědrá sněhová nadílka. Ta způsobila běžko-sáňkománii. Naše babi říkala, že na saních nejela dobrých 40 let a tolik, co letos, se nevozila nikdy v životě. Dříve jsme sáňkovali na minikopečcích, které měly asi 20m délky. Nyní sáňkujeme na cvičných loukách sjezdovek, které jsou natolik benevolentní, že tam nechají nás s babičkami a dětmi. A tak můžeme jezdit dlouhé tratě i 400 metrů.

Většinou jsme u nás ve městě. Pokud není dostatek sněhu, jezdíme autobusem nebo autem do Velkých Karlovic do hotelu Horal nebo ski areálu Kyčerka na louku, která je ještě než začne sjezdovka. Podporujeme jejich okýnka. Na Horalu mají občerstvení na recepci. Sem tam je otevřený i ski bufet dole. Výhodou je, že sem nemíří ve všední dny žádné davy. Jen pár rodin, které si drží odstup. Jednou jsme byli v neděli. Lidí bylo víc, ale žádná hrůza připomínající davy. Ono to v reálu nevypadá zdaleka tak strašně, jak se snaží chytnout ve špičce přijíždějící návštěvníky skiareálů na velkých centrálních parkovištích televizní štáby. V reálu je to naprosto na pohodu. Do žádných středisek nejezdíme. Nás překvapilo, že jsme sami sáňkovali i u krásných Čertových skal v Lidečku. Jsou asi 200 metrů od hlavního tahu. Přesto u krajnice jen 5 aut a lidi asi někde v lese. Sem tam někdo prošel.

 

Za mě si myslím, že než aby lidi seděli ve tmě doma, měli by rozhodně být v zimě v přírodě a zdravě se vyzmrzat. Obzvlášť, pokud do toho svítí slunce. Věděli jste, že při sáňkování spálíte 540 kalorií za hodinu? Víc než na běžkách nebo lyžích? Zkuste si táhnout sáňky sněhem do kopce:-). Nebojte se oddat zimním radovánkám. Konec zavření v nedohlednu. Sněhu je na horách stále dost. Davům je nesmírně snadné se vyhnout. Je to parádní rozptýlení v této době, kdy je jeden den jako druhý. Bůhví, jestli se někdy v budoucnu tolik nasáňkumeme jako v zimě 2021.

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Přehled cest 2024 Články z cest

Přehled cest 2024

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska