Regensburg za 279 Kč vlakem z Plzně

Regensburg za 279 Kč vlakem z Plzně

REGENSBURG ZA 279 Kč zpáteční výlet z Plzně

Ano - vyrazili jsme v lednový pátek vlakem v 7.10 z Plzně na otočkový výlet do Řezna. Koupili jsme si celodenní jízdenku Plzeňský region+Německo za 279 Kč. Tuto jízdenku lze koupit na jakékoliv pokladně ČD kdekoliv v ČR v den jízdy. Nejde koupit předem ani on-line. Cesta trvá 2,5 hodiny z Plzně, 4 hodiny z Prahy. Na jízdenku můžete cestovat kterýmkoliv spojem do německého příhraničí - nejen do Regensburgu, ale i do Pasova (tam jsme se vypravili z Železné Rudy regionálními vláčky v dubnu).

Video z výletu:

 

Přímým rychlíkem tam i zpět

Jeli jsme přímým rychlíkem, který jel z Prahy do Mnichova. Pokud si chcete udělat levný výlet do tohoto významného středověkého města, které je na seznamu UNESCO, můžete vyrazit z hlavního města i odkudkoliv z ČR. Ušetříte, pokud rozdělíte jízdné. Kupte si zvlášť zpáteční jízdenku do Plzně (levněji on-line předem vázanou na konkrétní vlak na www.cd.cz/eshop). A v den jízdy výše zmíněnou regionální Plzeň+ Německo na pokladně. Němečtí průvodčí většinou netuší, o co jde, ale vždycky mávnou rukou a na jízdenku Vás v pohodě pustí. Při našem výletu se sice stalo, že jsme tam i zpět přesedali v městečku Schwandorf, ale říkali nám, že jde o výjimku a nebylo těžké spoj najít, protože ten první byl konečná Regensburg a druhý konečná Praha.

 

O víkendu ještě levněji

O víkendu můžete vyrazit celá rodina ještě mnohem levněji. V sobotu a v neděli můžete koupit ještě levnější jízdenku: Skupinová víkendová Plzeňský region+Německo 2 dospělí a až 3 děti do 15 let. Koupíte opět v den jízdy za pouhých 359 Kč, nebo celorepublikovou skupinovou víkendovou+Německo za 779 Kč - což je fakt pecka. https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27100/

 

Stáhněte si offline mapu maps.me

Centrum města Altstadt je přímo rovně za nosem z nádraží po široké ulici, která Vás dovede do historických uliček města. Doporučuji si na každý výlet stáhnout do mobilu offline mapu z aplikace www.maps.me. Na mapě si červeně uložně nádraží. Protože kdekoliv ve městě se nacházíte, rychle můžete prstem ťuknout na červnený bod nádraží a ukáže se vám, kolik metrů a minut pěšky se od něj nacházíte. Budete klidnější, až se zamotáte ve středověkých uličkách nebo kavárnách, jak dlouho vám bude trvat dojít na vlak.

 

 Co vidět

Město má římský původ už z 2. století, dnes má 150 tisíc obyvatel a jelikož bylo jen minimálně poškozeno spojeneckým bombardováním během 2. světové války, pro svou kompaktnost a původnost středověké struktury bylo zapsáno na seznam UNESCO. 

Vše o významu a historii města si můžete v češtině přečíst na Wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98ezno. Městu vévodí katedrála Sv. Petra, která byla přebudována do gotického stylu v roce 1273 http://www.bistum-regensburg.de/bistum/dom-st-peter/. Zde sídlí řezenský biskup. Ten současný má kořeny v Čechách. Jeho maminka před odsunem žila v Kladrubech. V roce 845 zde byla pokřtěna česká knížata. Do roku 943 patřila veškerá církevní správa Čech pod Řezno. Místní biskup sv. Wolfgang se zasloužil o založení samostatného české pražské diecéze v roce 973. Takže naše dějiny se do jisté míry psaly i zde. 

Kousek od katedrály vidíte, že všechny cestičky vás jasně vedou na majestátní Kamenný most z 12. století přes Dunaj, po kterém přijdete na ostrov opět plný historických uliček. Prošli jsme je volně křížem krážem, prohlédli si krásná zákoutí. Všimli jsme si, že tu hodně lidí jezdí na kole a panuje tu příjemná pohodová atmosféra. Proto i když nepůjdete po konkrétních památkách, máte velkou šanci, že na všechny významné stavby města jako radnici, významné městské domy a kostely, narazíte. https://www.tripadvisor.cz/Attractions-g187312-Activities-c47-t163-Regensburg_Upper_Palatinate_Bavaria.html

 

Kde se občerstvit

Můžu říct, že jsem si na nádraží v kiosku koupila naprosto famózí čerstvé louhované preclíky s máslem a pažitkou za 1,65 EUR, velký černý čaj do kelímku do ruky za 1,35 EUR. To mě celkem uspokojilo. Místo oběda jsme si sedli do velmi milého podniku Kuchenbar http://kuchenbar-regensburg.de/ opět na čaj a skvělý mangový dort za 3,30 EUR. A vůbec pak nebyl hlad ani čas na nějaké restaurace. Ovšem v ulicích uvidíte spoustu velmi příjemných podniků, do kterých byste si okamžitě sedli. 

Co bylo taky super, že tu najdete spoustu malých zajímavých obchůdků, které se z naších měst už vytratily. Pro ty, kdo rádi nakupujete, si také přijdete na své. Blbinky pro dítě jsem pořídila v Euro shopu a lehce jsme prošli i nákupní galerii v centru.

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat Články z cest

Přehled cest 2024, na které se můžete přidat

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska