Má cenu jet do vánoční Prahy i bez adventních trhů?

Má cenu jet do vánoční Prahy i bez adventních trhů?

Podívejte se na sadu obrázků Prahy z konce listopadu v době tvrdé sady vládních opatření, kdy jsou zavřené restaurace, obchody. Už se ve městě chystá vánoční výzdoba. 

Několik z Vás si klade otázku, zda má cenu vydávat se sám nebo s dětmi na cestu do zimní Prahy zmrzat venku, když nebudou adventní trhy. Má odpověď: MÁ. Lidé teď opravdu necestují, takže spoje zejí prázdnotou a nikde jsem se nesetkala s davy. Je celkem úlevné chodit městem a nebát se tolik kapsářů, nebýt utopen a zmaten davem. I bez tržních stánků je občerstvení všude dost. Celá Královská cesta je lemována okýnky a stánky s trdelníky, svařákem, perníčky. Jsou otevřeny malé obchůdky s potravinami, kde se dá pořídit kávička a zahřát. Brzy se jistě otevřou kavárny a restaurace. Ceny klesly na úroveň běžnou ve zbytku republiky. Mně se v Praze bez turistů líbí. Je taková, jak si ji pamatuji z dětství. Celý den venku uběhne jako nic. Zkuste a uvidíte. Všichni obchodníci jsou vděční za každý drobný nákup. Ví, že lidí není a hned tak nebude.

Snadno se do Prahy dostanete po vlastní ose. Pokud jezdíte jako já přes celou republiku, o víkendu doporučuji s Českými dráhami Skupinovou víkendovou jízdenku. Za 679 Kč jedete dva dospělí a až 3 děti do 15 let tam i zpět, kamkoliv po celé ČR. Nepotřebujete k tomu online lístek. Koupíte jednoduše ten den na pokladně. Mrkněte i na nabídky Regiojetu a Leo Expresu, pokud přes Vaše město jezdí. 


Zima je časem, kdy většina lidí necestuje a za této situace o to méně. Proto si nemyslím, že by se člověk vrhal do davů. Je skvělé rozptýlení podívat se do měst, kde je v mrazivém dni nějaké zázemí. Města jako Olomouc, Brno, České Budějovice nebo Kutná Hora jsou s vánoční výdobou naprosto kouzelná.  

Letos jsou možnosti vyjet na advent do zahraničí velmi omezené. Na otočku lze jet do Německa nebo Polska. Například s Bohemian Tour jsme připravili jen dvě místa na takový výlet. 13.12. se můžete ke mně přidat do Wroclawi a poté 19.12. do Krakova https://www.bohemian-tour.cz/cs/zajezdy/adventy/

Ve Wroclawi se můžete těšit na barokní budovu jediného českého řádu: Křížovníků s červenou hvězdou. Jejich pražský kostel je kousek od Karlova mostu. Jejich znak uvidíte v Praze i Wroclawi.

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

ZOO Zlín druhá nejnavštěvovanější v ČR Články z cest

ZOO Zlín druhá nejnavštěvovanější v ČR

Amsterdam na víkend i bez braní dovolené Články z cest

Amsterdam na víkend i bez braní dovolené

Do Polska k moři Gdaňsk, Sopoty, Gdyně-Hel, Malbork Články z cest

Do Polska k moři Gdaňsk, Sopoty, Gdyně-Hel, Malbork

Národní park Yosemite, Grand a Antelope Canyon Články z cest

Národní park Yosemite, Grand a Antelope Canyon

Havaj - jak jsem si splnila životní sen Články z cest

Havaj - jak jsem si splnila životní sen

Kanadou od západu na východ během Velikonoc Články z cest

Kanadou od západu na východ během Velikonoc

Objevte Albánii od horských vesnic po moře Články z cest

Objevte Albánii od horských vesnic po moře

Gran Canaria městečka, hory, pláže na 1 týden Články z cest

Gran Canaria městečka, hory, pláže na 1 týden