Má cenu jet do vánoční Prahy i bez adventních trhů?

Má cenu jet do vánoční Prahy i bez adventních trhů?

Podívejte se na sadu obrázků Prahy z konce listopadu v době tvrdé sady vládních opatření, kdy jsou zavřené restaurace, obchody. Už se ve městě chystá vánoční výzdoba. 

Několik z Vás si klade otázku, zda má cenu vydávat se sám nebo s dětmi na cestu do zimní Prahy zmrzat venku, když nebudou adventní trhy. Má odpověď: MÁ. Lidé teď opravdu necestují, takže spoje zejí prázdnotou a nikde jsem se nesetkala s davy. Je celkem úlevné chodit městem a nebát se tolik kapsářů, nebýt utopen a zmaten davem. I bez tržních stánků je občerstvení všude dost. Celá Královská cesta je lemována okýnky a stánky s trdelníky, svařákem, perníčky. Jsou otevřeny malé obchůdky s potravinami, kde se dá pořídit kávička a zahřát. Brzy se jistě otevřou kavárny a restaurace. Ceny klesly na úroveň běžnou ve zbytku republiky. Mně se v Praze bez turistů líbí. Je taková, jak si ji pamatuji z dětství. Celý den venku uběhne jako nic. Zkuste a uvidíte. Všichni obchodníci jsou vděční za každý drobný nákup. Ví, že lidí není a hned tak nebude.

Snadno se do Prahy dostanete po vlastní ose. Pokud jezdíte jako já přes celou republiku, o víkendu doporučuji s Českými dráhami Skupinovou víkendovou jízdenku. Za 679 Kč jedete dva dospělí a až 3 děti do 15 let tam i zpět, kamkoliv po celé ČR. Nepotřebujete k tomu online lístek. Koupíte jednoduše ten den na pokladně. Mrkněte i na nabídky Regiojetu a Leo Expresu, pokud přes Vaše město jezdí. 


Zima je časem, kdy většina lidí necestuje a za této situace o to méně. Proto si nemyslím, že by se člověk vrhal do davů. Je skvělé rozptýlení podívat se do měst, kde je v mrazivém dni nějaké zázemí. Města jako Olomouc, Brno, České Budějovice nebo Kutná Hora jsou s vánoční výdobou naprosto kouzelná.  

Letos jsou možnosti vyjet na advent do zahraničí velmi omezené. Na otočku lze jet do Německa nebo Polska. Například s Bohemian Tour jsme připravili jen dvě místa na takový výlet. 13.12. se můžete ke mně přidat do Wroclawi a poté 19.12. do Krakova https://www.bohemian-tour.cz/cs/zajezdy/adventy/

Ve Wroclawi se můžete těšit na barokní budovu jediného českého řádu: Křížovníků s červenou hvězdou. Jejich pražský kostel je kousek od Karlova mostu. Jejich znak uvidíte v Praze i Wroclawi.

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Budapešť vánoční trhy 2021: co musíte vědět Články z cest

Budapešť vánoční trhy 2021: co musíte vědět

Putování Alsaskou vinnou stezkou Články z cest

Putování Alsaskou vinnou stezkou

Ojcovský národní park a zámek Pieskowa Skala Články z cest

Ojcovský národní park a zámek Pieskowa Skala

Rešovské vodopády a hrad Sovinec Články z cest

Rešovské vodopády a hrad Sovinec

Heidelberg nejkrásnější univerzitní město Německa Články z cest

Heidelberg nejkrásnější univerzitní město Německa

Tatry a Zakopane hlavní zimní město Polska Články z cest

Tatry a Zakopane hlavní zimní město Polska

Šoproň a Esterháza Fertöd - UNESCO krajina Maďarska Články z cest

Šoproň a Esterháza Fertöd - UNESCO krajina Maďarska

Hollókő, Eger, Lillafüred, Miskolc/Tapolca Články z cest

Hollókő, Eger, Lillafüred, Miskolc/Tapolca