Bath nejkrásnější město Anglie s termály UNESCO

Bath nejkrásnější město Anglie s termály UNESCO

Už jste někdy slyšeli o městě Bath? Já se přiznám, že až kousek předtím, než jsem tam jela. Bylo to uprostřed února. Hezčí město v Anglii jsem neviděla. Proto bych Vás na něj chtěla upozornit. Udělejte si sem klidně i jen jednodenní výlet z Londýna. Nebudete litovat. 

Jak se dostat do Bath

Přiznám se, že jsme sem jely s kamarádkami a dětmi autem, ale samozřejmě tu existujte bezproblémové spojení veřejnou dopravou. Nejbližší mezinárodní letiště je Bristol, ale většina lidí z ČR bude létat spíše na letiště v okolí Londýna a zřejmě sem i z Londýna pojede. Dá se sem jet na otočku, takže si klidně udělejte základnu tam a otočte se na denní výlet. Vlaky jezdí z nádraží Paddington. Cesta trvá hodinu a půl. Zpáteční cesta stojí 60 liber. Ano, typická anglická brutální cena za vlaky. Proto zlaté auto a 5 lidí v něm. Ušetříte za bus od 29 liber za zpáteční https://www.nationalexpress.com/en/destinations/bath/london-to-bath.

Římské lázně z 1. století UNESCO

Nejlepší památka města jsou staré římské termální lázně. Pokud Vás to překvapuje, že se Římané usadili v Anglii, určitě si zajděte dovnitř, budete žasnout, jak to tenkrát měli vymakané. https://www.romanbaths.co.uk/. Vstupenky jsou od 17 liber. Stojí to za to. Lázně se jmenují Aquae Sulis - vody Suliiny - založeny byly v roce 43 našeho letopočtu. Název mají po keltské bohyni pramene Sulis, kterou spojili s římskou bohyní Minervou. O zvláštních účincích místních pramenů však věděli už Keltové. Lázně tvořila soustava bazénů, saun a odpočíváren. Horká minerální voda z pramene je vedena do Great Bath, nad nimiž vystavěli Římané obrovskou kamennou klenbu. Jsou jedněmi z nejlépe zachovaných archeologických míst v severní Evropě.

Moderní venkovní termály na koupačku

Chcete se v Anglii vykoupat venku v zimě? Zajděte si do místních termálů https://www.thermaebathspa.com/. 

 

Anglický most "Ponte Vecchio" 

Pulteney Bridge je jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších mostů na světě po florentském Ponte Vecchio. Oba mají v sobě zabudované obchody, což je vzácnost, kterou se může pochlubit pouze málo historických mostů. A kdo se bojí létat do Anglie v zimě - mrkejte na to překrásné únorové počasí. 

Jane Austen Centre 

Fanoušky literatury potěší centrum spisovatelsky Jane Austenové, která v městě žila v letech 1801 - 1806. https://visitbath.co.uk/listings/single/the-jane-austen-centre

Vzdálenost Bath od Londýna, blízkost Bristolu:

Zmíněná místa na mapě - vidíte, že to z nádraží (špendlík úplně dole na jihu) krásně obejdete pěšky. Je to vše pár set metrů. Zvládnou i předškolní děti.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1QxduK_0rOT6dxj_eMUDPZjAVH4Qs8ugM&usp=sharing 

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Varšava - město, které nadchne Články z cest

Varšava - město, které nadchne

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska