4 nejlepší vánoční místa ve Zlínském kraji

4 nejlepší vánoční místa ve Zlínském kraji

Protože trčíme většinu adventního času doma, snažíme se zpestřit školákům čas vycházkou na vzduchu. Čas do oběda uteče velmi rychle a po obědě se zase prakticky za chvilku setmí. Tak jsme objeli místa v okolí, kde je vánoční výzdoba. Přínáším Vám tipy na výlety s dětmi i bez, kde uvidíte světýlka, z kterých oči přecházejí. Troufám si sestavit i žebříček podle toho, kde jsem se cítila nejlépe. Letos vinou opatření některá města moc do vánoc a tradičních trhů neinvestovala. Akce proběhly, ale v násobně menším měřítku. Proto není zdaleka pravidlem, že jen velká města hrají ve vánoční výzdobě prim. Proto jsem sestavila svůj žebříček. Pokud pojedete kolem, stavte se. TOP 3 místa byste měli navštívit rozhodně. Stojí za to si speciálně kvůli nim udělat výlet i zdaleka:

4. ZLÍN

Krajské město má nevelkou výzdobu na hlavním náměstí Míru s několika stánky a hlavní atrakcí je ruské kolo před Obchodním domem. Přímo v něm jsou výdejní okénka s občerstvením. Měli jsme langoše a jablečný nealko punč. Zlín doporučuji přidat do jedné cesty na místa 2. a 3. Na nich totiž není žádné občerstvení. Takže jsme začali soukromými domy a skončili ve Zlíně.

Mapa: https://g.page/bar1931?share 

3. LÍPA U ZLÍNA

Legendární dům, který je každý rok v celostátních médiích, je v Lípě u Zlína. Bohužel pan Hrbáček letos zemřel a tak spěchejte, jeho výzdoba, která rozzařovala oči dětí celá léta, tu je letos naposled. 

Mapa: https://goo.gl/maps/oZRcCVKPJbiGwn5c6 

2. VESELÁ U ZLÍNA

Kousek od Lípy (berte v jedné cestě) na kopci se nachází vesnička Veselá (zadejte do map Veselá u Zlína). Zde velmi šikovný pan Krajča tvoří nová a nová zvířata do své zahradní vánoční ZOO. Malé děti, které se teprve zvířátka učí, to tu mají rády, protož podle obrysů hádají a poznávají zvířata. Milovníci vánoc najdou v dolní části zahrady také klasický betlém s jesličkami. Na zahradu se pouští po šesti lidech, aby byla dodržena vládní opatření. 

Mapa: https://goo.gl/maps/cEKZZjUQhLe1VJNS6 

1. KROMĚŘÍŽ

Absolutním vítězem kategorie Vánoce ve Zlínském kraji suverénně letos na plné čáře s velkým náskokem vyhrává město Kroměříž. Zatímco jiná města vzala výzdobu ve stylu: když to musí být, tak tam něco pověsíme, kdežto tady byly poctivé vánoční trhy s více než desítkou stánků až do 20:00. Kroměříž ukázala, že i při dodržení všech vládních opatření, jde udělat na maloměstě pořádná paráda. Sjíždějí se sem lidé z dalekého okolí, protože na tak malé město, je výzdoba třeba lepší než v městě krajském. Tohle musíte vidět. Trhy sice skončily, ale náměstí je oděno do světel až do 6. ledna 2021. Je to místo, z kterého jsme nadšení a ještě ten večer jsme si doma nastrojili pořádně stromeček. Tak nás to tu nadchlo. Kroměříž dostává jedničku. A my děkujeme za vánoční náladu, kterou si už nenecháme vzít. 

Mapa: https://goo.gl/maps/Vp93m9HYdbNUPUxx6 

Ať už se během vánočních svátků vydáte kamkoliv, nebo zůstanete v kruhu blízkých či sami doma, přeji Vám krásné klidné svátky. Abyste je strávili ve zdraví. 

 

Mechanický betlém najdete v podloubí v budově Muzea Kroměřížska

přímo na náměstí je betlém slámový

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem Články z cest

5 tipů pro Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Město Segedín a cibulové termály Makó Články z cest

Město Segedín a cibulové termály Makó

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné Články z cest

Adršpašské skály, Adršpach, okruh v zimě, vstupné

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže Články z cest

Oděsa moře, Potěmkinovy schody, pláže

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků Články z cest

Praděd 5 nejlepších tras na nejvyšší horu Jeseníků

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě Články z cest

Jak to funguje v Řecku na Zakynthosu v létě

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska Články z cest

Štrasburk, Colmar, Mulhouse - nej města Alsaska

Písek s nejstarším kamenným mostem Články z cest

Písek s nejstarším kamenným mostem