20% sleva na všechny lety Wizzair

20% sleva na všechny lety Wizzair

Jak ulovit levnou letenku krok za krokem

Dnes se podíváme pod pokličku Wizzair. Ukážu, jak ulovit s nimi levnou, opravdu levnou letenku. Často vypisují akce (typu všechny letenky od 10 EUR a ty je třeba odchytnout. Kdo jste viděli velkou akci Ryanair za 8,99 EUR z Vídně, návod, jak lovit s nimi je zde: https://www.hanamachalova.cz/clanek-jak-najit-a-koupit-nejlevnejsi-tarif-letenky-ryanair-v-akci/ 

Jak se dozvím, že má Wizzair tak velkou akci, jako 16.6.2020 kdy dal na všechny lety slevu 20%? Sledujte jejich https://www.facebook.com/wizzair/ nebo si nastavte odběr jejich novinek na email.

Aerolinky obnovují provoz a chtějí zaplnit svá letadla na obnovených i nových linkách. Proto přišel Wizzair s akcí, která se opakuje jen párkrát do roka. Během jednoho dne je možné získat všechny lety odkudkoliv kamkoliv se slevou 20%. Tato oblíbená nízkonákladová maďarská aerolinka mě provázela na mnoha cestách. Letěla jsem s nimi do Kazachstánu, Kyjeva, Eindhovenu, Portugalska, Rumunska, Albánie, španělské Malagy, Izraele, Itálie, zrátka mnohokrát. Dětem se líbí růžová letadla a leteckým fanouškům jejich zbrusu nová flotila Airbus 321 Neo s jedním z nejefektivnějších tím pádem nejšetrnějších motorů dopravních letounů dneška. Pokud s nimi nemáte zkušenost, za mě není nad čím váhat. Jde o typický hladolet nízkonákladový styl se sbalením se nalehko a možností zaletět si na výlet po Evropě za pár stovek. V době koronavirové krize byly zrušeny lety včetně mých na Velikonoce. Během 2 měsíců jsem dostala peníze zpět na účet. Takže dobrá zkušenost. Mám i jednu špatnou. Loni na podzim mi posunuli lety do a z Malagy o den dřív a později, čímž natáhli pobyt o 2 dny a já nemohla jet. Neměla jsem volno. Naštěstí pokud nepřistoupím na změnu letu, dostanu peníze zpět a tak se i stalo. Do Malagy jsme se podívali až při další příležitosti letos na jaře, než planeta zavřela.

20% sleva na všechny lety: nezaváhat, ani nebýt zbrklý

Pokud jste se už dostali do fáze, že se chcete vydat na letní dovolenou, dnes je pro rezervaci s nimi nejlepší den. Sice v uplynulých týdnech byly akce z Vídně od 10 EUR, jenže to se vztahovalo pouze na lety odtud a zejména z důvodu, že zde rozšířili bázi a zavedli několik nových linek. Tak jsem ulovila za 25 EUR letenku do Tallinu a za 32,50 EUR letenku na řecké ostrovy (otevřeli Rhodos, Zakynthos a Krétu).  

Dnešní akce je mnohem lepší, protože platí 20% sleva na všechny lety ze všech letišť. Akce platí do dnešní půlnoci. Ze zkušenosti vím, že to nechávají do 1:00 ráno, tedy do půlnoci Kanárských ostrovů a Velké Británie. U akcí se nevyplatí vyčkávat. Pokud je letenka opravdu za pakatel, radím koupit i bez ptaní na dovolenou, i než si seženu parťáky na cestu. Oni mohou zbytečně váhat a rozhoupají se pozdě. Velkým příkladem váhání za všechny budiž naše letenky Bratislava-Petrohrad, které máme zpáteční za 60 EUR. Od té doby se drží na 248 EURech a až dnes klesly o těch 20%, ale už se nikdy v atraktivních datech nepřiblíží zaváděcí ceně. Zde platí pravidlo: ber nebo nech být, protože zítra už se cena vyrovná ostatním konkurentům.

Nevyplatí se ani být zbrklý. Pamatuji se, jak jsem už měla myš na letence za 80 EUR do řecké Soluně smířená s tím, že bude asi drahé Chalkidiki, když tu se náhle objevila akce na nové linky na řecké ostrovy a já mám letenku za 32,50 EUR. https://www.facebook.com/snadnodosveta/posts/982873858795001?  

Dalších 10 EUR sleva s Wizz Discount Club

Výhodnější tarif seženu, když si koupím na rok členství ve slevovém klubu WIZZ Discount Club. Sleva samozřejmě není zadarmo. Členství se kupuje zároveň s první letenkou (na obrázcích ukazuji kde). Stojí pro 2 osoby 30 EUR a pro 5 osob 70 EUR. U dražších letenek zlevňuje o ekvivalent 10 EUR/každý směr. Já členství mívám odjakživa, protože s koupí první letenky jsem šul nul a s dalšími už šetřím. Takže de facto o nic nepřicházím.

Jak najít, kam poletím na www.wizzair.com

Neprve zjístím odkud kam se dá letět. Mají přehlednou mapu, kterou najdu dole vpravo na jejich stránkách www.wizzair.com. Upozorňuji, že slevu získám pouze při rezervaci přímo tam, ne přes jiné prodejce. 

Kliknu na Mapa destinace:

 

Na mapě vidím úplně všechna letiště. Vyberu si ta, která mám blízko domu:

 

 

Když kliknu na konkrétní tečku letiště, zobrazí se jen místa, kam se odtud létá. Uvádím příklad Katowic, které mají obrovské pokrytí na všechny strany. Dokonce létají až na Kanárské ostrovy a do Spojených Arabských Emirátů. Uvažuji, že bych se podívala na letenky do tepla, až u nás bude zima, období listopad/prosinec. Proto Vám nyní ukážu takovou možnost, protože dosud jsme rozebírali pouze letenky na léto.

 

 

Zkouším nejprve Kanárské ostrovy. Zjišťuji, že jsou drahé (minule jsme letěli na Lanzarote v prosinci za 52 EUR https://www.hanamachalova.cz/clanek-unik-z-predvanocniho-shonu-na-lanzarote/ ). Zkusím se podívat na Emiráty: Dubaj a Abú Dhabí. Abú Dhabí je novou základnou Wizzair a je velká šance, že budou dobré ceny. Pro příklad zadám Katowice Abú Dhabí a mrknu na letový řád s cenami. Objeví se první vlaštovka. Jeden směr za 188,20 Zlotých, což je jen 1130 Kč. Nejásám. Někdy je levný jen jeden směr a zpáteční je drahá. Je třeba hledat dál přijatelnou kombinaci. U cen zakliknu s WIZZ Discount Club, abych viděla ty nejlevnější nabídky. 

 

 

Než skočím po letenkách, ověřím, jestli někde jinde ve střední Evropě není lepší nabídka na stejnou destinaci. Může se stát, že třeba stejnou linku létají z Vídně nebo Prahy a za lepší ceny. Dvakrát měř, jednou řež. To dělám ve vyhledávači www.azair.cz. Zadám všechna svá letiště: Praha, Bratislava, Vídeň...atd. a destinaci Abú Dhabí. Vidím, že jsem se nemýlila a v listopadu/prosinci 2020 jsou opravdu nejlevnější z Katowic. Vidíte ty ceny? Jsou bez slevy. Proto rezervaci dělám vždy přímo na stránkých aerolinky.

 

Nyní ukážu, jak se letenky kupují. 

Rezervace letenky do Abú Dhabí s 20% slevou krok za krokem

Zakliknu nejlevnější cenu se slevou WIZZ Discount Club pro let tam a zpět:

 

Volím tarif BASIC - sbalím se do malého batůžku. I v zimě se jde sbalit do malého: zimní oděv mám na sobě a letní v batůžku.

 

 

Zde je vidět součet obou letenek. 

 

 

Dole se lze zaregistrovat do WIZZ Discount Club, členství se platí zároveň s letenkou. I když členství trvá jeden rok, lze kupovat letenky na mnohem delší období během jeho ročního trvání.  

 

 

Doplní se jména pasažérů. 

 

 

Pak to skočí na zavazadla. Vybírám: Nechci odbavené zavazadlo a kliknu na batůžek bude stačit (zavazadlo jde kdykoliv dokoupit, ale bude to dražší).

 

 

Skočí to na sedadla, která se systém snaží nabídnout za velké peníze. Mnoho lidí se bojí, že systém by rozesadil rodinu. Ve skutečnosti vždy jeden rodič bude sedět s dítětem do 12 let. A další dospělé, kteří nepřiplatili za zavazadlo rozesadí náhodně po letadle. Lze tedy Přeskočit doporučení a nechat si přidělit náhodné sedadlo až při online check-inu den/dva před odletem. 

 

 

Znovu se snaží nabídnout placené místo v letadle. Volím: Rezervovat později (tedy nikdy:-). 

 

 

Přichází nabídka dalších služeb, přeskakuji. Dávám Pokračovat.

 

 

Teď už jen odsouhlasím podmínky, zaplatím a rezervuji. Letenky vždy plaťte kartou. Má to dvě zásadní výhody. 1. Máte letenku okamžitě a nikdo vám mezitím nevyfoukne váš dobrý tarif 2. kdyby aerolinka zkrachovala, můžete po bance požadovat Chargeback a nechat si platbu kartou vrátit. Zkontroluji jejich převod na české koruny a vidím že tato příkladová letenka by stála krásných 2795,84 Kč. 

 

 

Do emailu přijde zaplacená rezervace letenky. Pár dnů před odletem přijde email vyzývající k dokoupení zavazadel atd. a úplně před odletem přijde email s výzvou, že je čas udělat si online check-in a vygenerovat Palubní vstupenku/Boarding Pass. Ta jediná platí pro vstup do letadla. Na online check-in před odletem z domu nezapomeńte. Stačí letenka v mobilu. Tisknout se dnes nemusí. 

Spojené Arabské Emiráty jsou dosud zavřené turistice kvůli COVIDu. Proto nelze předpovídat, zda se podobné lety uskuteční. Nikdo neví. 

Kdo chce řešit ubytování. WIZZAIR nabízí svým členům 5% slevu přes https://www.booking.com/index.html?aid=349081;lang=cs;label=wizz-searchtab-banners jako kredit na letenky do budoucna. 

Informace o letišti Abú Dhabí

Zde jsou v češtině informace, jak se dostat z letiště do města. Autobusy do centra jezdí 24 hodin denně. Taxíky rovněž nebývají extra drahé. Na to, že jedou přes 30 km, stojí 70-80 AED, což je od 450 Kč https://www.cestujlevne.com/letiste/abu-dhabi

Abú Dhabí jsme už zažily

Během naší návštěvy Dubaje se nám podařilo vyjet linkovým autobusem na jednodenní výlet do Abú Dhabí a dojet pak městským autobusem k největší mešitě v zemi Sheikh Zayed Grand Mosque. Takže jsme měly možnost aspoň na chvíli nahlédnout do této země pohádek Tisíce a jedné noci. 

Škoda, že tento tip na letenku není jistý. Kdo rád riskuje, jděte do toho. Držím vám palce, ať to vyjde!

 

Babi sedí spokojeně u kávičky (jak jinak:-) a dítko má arabskou verzi Fanty

zavlažování nádherně vonících pouštních růží Desert Rose v Abú Dhabí

 

Cestovat jako já může každý - naučí Vás to má kniha https://www.knihcentrum.cz/do-sveta  a prakticky zaměřené přednášky s návody, jak na to https://www.hanamachalova.cz/#prednasky .

 

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Jak ušetřit 11 500 Kč za dovolenou pro dva u moře? Rady a tipy

Jak ušetřit 11 500 Kč za dovolenou pro dva u moře?

2021 nabitý cestami Rady a tipy

2021 nabitý cestami

5+1 tipů na nejlevnější vlakovou jízdenku s ČD Rady a tipy

5+1 tipů na nejlevnější vlakovou jízdenku s ČD

Online beseda pro Ozvěny Ostrava o okolí ČR Rady a tipy

Online beseda pro Ozvěny Ostrava o okolí ČR

Online beseda knihovna Vsetín Rady a tipy

Online beseda knihovna Vsetín

20 cest v roce 2020 a pak že to nejde? Rady a tipy

20 cest v roce 2020 a pak že to nejde?

Bát se nebo nebát vycestovat z ČR? Rady a tipy

Bát se nebo nebát vycestovat z ČR?

Jak se sbalit na lehko do příručního zavazadla Rady a tipy

Jak se sbalit na lehko do příručního zavazadla