Maďarské termály Sárvár v únoru lepší než u moře

Maďarské termály Sárvár v únoru lepší než u moře

 

Na facebooku proběhla další výzva, abyste se přidali na výlet. Tentokrát jsme vyrazili s cestovní kanceláří Bohemian Tour do Maďarska, termálů Sárvár. Sešlo se nás 6 žen a všechny jsme byly naprosto okouzlené, protože počasí začátkem února připomínalo spíš jaro ve Středomoří. Absolutní azuro a na slunci 19°C. Tento výlet byl prostě bomba. Kdo by nebral se v zimě přenést během jediného dne na místo, kde se může slunit venku a plavat si v krásně teplé vodě? Kdo jste z Moravy a máte školou povinné děti, můžete se sem pohodlně otočit za den. Kdo chcete strávit v Maďarsku delší čas nebo jste zdaleka, můžete vyrazit na celý víkend.

 

Kdo má už dost šedivé tmavé zimy, termály jsou skvělým řešením dát zimě aspoň na chvíli sbohem.

 

 

Jeli jsme s Bohemian Tour za 499 Kč

Jeli jsme na jednodenní zájezd s cestovkou Bohemian Tour za 499 Kč. Byla to naše už třetí zkušenost. Líbí se mi jejich poměr cena/výkon, pěkné busy, milí místní řidiči. Dokonce i na tak jednoduchý zájezd máte po ruce průvodce hovořícího maďarsky. Zájezd jsem našla na jejich webu v sekci Relaxace a lázně https://www.bohemian-tour.cz/cs/zajezdy/?tour_type=lazensky. Mrkněte a srovnejte s ostatními. Za mě prostě dobrý. Postupně zkouším různá místa a v zimě bych to nejraději objela všechno.

Zájezd do Sárváru můžete nastoupit ve Zlíně, Holešově, Kroměříži, Brně, Břeclavi. Kdo namítá, že benzín pro skupinu je levnější, to jistě, ale nemůžete si dát vínko a spát po termálech v busu. Což věřte, že se vám po teplé vodě bude chtít fest:-). My jsme nechali auto ve Zlíně na parkovišti zdarma na konečné trolejbusů na Březnické, kam přijíždí autobus. Ne že Vás od výletů odradí, že vám bus nestojí u domu nebo je odjezd brzy ráno. Vězte, že jsme na tom všichni stejně a taky jsme vstávaly ve 3:10 a jely 40 minut do odjezdového místa. To je u cestování běžná věc. Až budete na místě, nebudete litovat. Dospat se můžete cestou busem. 

Minule jsme byli v Györu, který také vřele doporučuji. Psala jsem o něm v tomto článku https://www.hanamachalova.cz/clanek-4-1-duvod-proc-do-mesta-termalu-gyor/.

 

 

Městečko Sárvár

Přijeli jsme do městečka kolem půl jedenácté dopoledne a šli se nejprve projít do centra, které je vzdáleno asi 1,5 km po rovné přímé ulici od lázní. Jdete kolem obchůdků, restaurací, hotýlků a také kolem nemocnice a Lidlu, který je trošku levnější než u nás. Na konci je park s Nádasdy hradem pěticípého půdorysu. Můžete si jej zdarma projít a dojdete až na náměstí s kostelíkem. Mají tu také radnici se zvonkohrou. Stránky města mají v češtině https://www.sarvar.hu/cs/index.html. Po hodinové procházce jsme šli do víru bazénů.

 

 

 

Maďarské termály Sárvár: všechno je tu v češtině!

Zájezd jel na dvě místa: do Sárváru a do Bükfürdő. Doporučili nám, že v Sárváru je víc atrakcí pro děti, proto jsme jeli sem. Bylo super, že v lázních byly všechny nápisy v češtině a personál uměl snad všechny jazyky. Reagovali na němčinu, angličtinu, naprosto v pohodě rozuměli češtině. Jak objednávce vstupného na recepci, tak objednávce občerstvení v restauraci. Dokonce uměli naše číslovky. Nejenže se tu domluvíte, zaplatíte také pohodlně. Berou tu forinty, EURa a můžete všude vstup i občerstvení platit kartou. Mají i webové stránky v češtině https://www.sarvarfurdo.hu/. Při koupi vstupného dostane každý čip na ruku na šatnu. Přiložíte jej k čtečte a ona vám určí číslo skříňky. Do ní pak můžete libovolně chodit v průběhu dne pro peníze, mobil, vodu, svačinu, cokoliv potřebujete. Převléknete se v kabince a věci zamknete do své skříňky. Doporučuji si vzít pantofle, aby Vám neklouzaly nohy a župan, abyste se mohli procházet po venku a sedět v něm v restauracích. My jsme župany neměli a chodili jsme tedy všude v plavkách a ručníku. 

 

tyto dvě fotky jsou převzaty ze stránek lázní www.sarvafurdo.hu, na mém videu níže uvidíte kde co jak

 

Vstupy a ceny

Celodenní vstup stojí 4200 Ft=332 Kč, dítě 2100 Ft=166 kč, my jsme brali rodinné 2 dospělí+1 dítě neboli gyormek:-) za 9100 Ft=720 Kč. Pan průvodce Bohemian Tour se ptal lidí v autobusu, jestli mají zájem o společné skupinové vstupné nad 20 osob. Domluvili se a tak každý za svůj vstup zaplatil 3700 Ft=292 Kč.

Kompletní ceník v češtině v EURech máte zde https://www.sarvarfurdo.hu/druhy_vstupenek

Občerstvení pořídíte v lázních ve třech restauracích. První je něco jako kavárna, cukrárna a pivnice - sem chodí lidé na pivo, víno, kávu, vynikajícíc vinný střik a skvělou točenou zmrzlinu. Vše pořídíte za přijatelné ceny kolem 50 Kč.

Na oběd můžete do samoobslužné restauce, kde najdete asi 10 druhů jídel na tác, různé řízky, polévky, palačinky nebo dozadu do bistra, kde se servíruje kebab, pizza a burgery. Za hlavní jídlo dáte v rozmezí 6-8 EUR. 

 

Léčebné i zážitkové bazény 

Bazény jsou rozděleny na tři velké celky. První jsou léčebné s medicinální opravdu teplou vodou 37°C, kde vydržíte tak 20-30 minut, než máte uvařenou hlavu. Trochu méně teplý má 34-36°C a vede i ven. Sem chodí lidé se léčit a plavčice vypískají děti do 14 let - pro ně jsou určeny běžné termální bazény. Ty najdete hned vedle. Jsou trochu hlubší, takže si lépe zaplavete a mají různé atrakce - perličky, bublinky, řeka, chrliče s vodou 32-34°C. Jsou uvnitř a vedou ven. Podlední velkou skupinu termálních bazénů najdete vzadu za restaurací. Je to velký vodní svět pro děti. Od těch nejmenších s mnoha tobogány, chrliči, vlnobitím no kdečím. Ven nevedou. V létě pak funguje větší akvapark venku, ale i tak je areál opravdu veliký a máte celý den co dělat, abyste si vše vyzkoušeli. Nemluvě o tom, že si můžete připlatit saunový svět a wellness procedury. Za mě termály za celý den tak důkladně prohřejí, že na saunu nemám ani pomyšlení.  

Léčebný bazén 37°C má čisou přírodní minerální vodu přirozeně filtrovanou, takže budete sedět v nažloutlé bezvadé vodě, kde plavou kousíčky rostlin či rašeliny, prostě nedivte se, vaše svaly a klouby budou jako v ráji. Voda je dobrá také na astma, chronické choroby dýchacího ústrojí či gynekologické problémy.

 

Jedním slovem: nadšení

Začátkem února jsme chytli neskutečné počasí. Ostré slunce, oblohu bez mráčku a teplíčko, že šlo chodit venku jen v plavkách. Byl to naprostý zázrak. Odjížděli jsme nekonečně spokojení a nabití. Líbilo se všem: dámám, které si odskočily od rodin, dětem i babičce. Čerpám z toho ty nejlepší pocity dodnes. Ono stojí za to si projednou přivstat ve 3 nebo 4 ráno. Zážitek z maďarských lázní prostě nemá chybu. Budu na podobné zájezdy jezdit, co to jen jde. Takový výlet, za který suma sumárum dáte tisícovku, prostě chcete.

 

Mrkněte na video z našeho prosluněného výletu

 

Cestovat jako já může každý - naučí Vás to má kniha https://www.knihcentrum.cz/do-sveta a prakticky zaměřené přednášky s návody, jak na to https://www.hanamachalova.cz/#prednasky.

Líbil se Vám článek? Máte dotazy? Využijte komentářů níže:

Mohlo by vás zajímat:

Zakynthos Videa

Zakynthos

Rozkvetlý zámecký park na Vsetíně Videa

Rozkvetlý zámecký park na Vsetíně

Vlakem krásnou krajinou z Mariboru do Lublaně v zimě Videa

Vlakem krásnou krajinou z Mariboru do Lublaně v zimě

Tipy jak plánovat a googlit Japonsko Videa

Tipy jak plánovat a googlit Japonsko

Zámecký park v Lešné v záplavě jarních květů Videa

Zámecký park v Lešné v záplavě jarních květů

Termály Györ tradičně s Bohemian Tour Videa

Termály Györ tradičně s Bohemian Tour

 Motivační přednáška pro studenty Rise and Shine Videa

Motivační přednáška pro studenty Rise and Shine

Jak naplánovat road trip po Andalusii Videa

Jak naplánovat road trip po Andalusii